Blog

unor-ma-i-jine-vyznamne-dny.jpg
29. 01. 2018  Len Valentín? Február má aj iné významné dni!

Len Valentín? Február má aj iné významné dni!

Február, mesiac zamilovaných, si každý spája len s Valentínom. Pritom v kalendári nájdete ďalšie zaujímavé februárové dni, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Najznámejší je vo februári deň zamilovaných, ktorý pripadá na 14. 2., sviatok svätého Valentína. Ide o jeden z najväčších sviatkov zamilovaných, ktorý sa slávi vo veľkej časti sveta. O Valentíne a jeho histórii sme už písali. V tomto článku by sme chceli napísať o ďalších zaujímavých dňoch, ktoré si vo februári podľa nás zaslúžia pozornosť a nemali by sme ich prehliadať!

 

Světový deň boja proti rakovine - 4. 2.

 

O rakovine väčšinou nechceme veľa rozprávať, ale nemali by sme sa tejto téme vyhýbať. Práve to, že si ju budeme pripomínať, nás môže donútiť napríklad k preventívnej prehliadke, pretože včasná diagnóza vo väčšine prípadoch pomáha vyhrať boj s touto chorobou. Zároveň by sme si mali v tento deň spomenúť na tých, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú alebo na tých, ktorých nám bohužiaľ rakovina vzala. A o to si viac vážiť zdravia a lásky aj bez svätého Valentína, proste každý deň žiť a urobiť si nejakú tú radosť, možno aj pekným náramkom.

Světový deň manželstva - 11. 2.

 

Len 3 dni pred Valentínom je svetový deň manželstva, ktorý je podľa nás veľmi prehliadaný práve kvôli dňu zamilovaných. Tí, čo považujú Valentín za komerčný sviatok, by mali zvážiť oslavu dňa manželstva, teda samozrejme len tí, ktorí do spoločného zväzku vstúpili.:) Páni, každá žena sa chce cítiť výnimočne!

 

Deň sesterstva - 22. 2.

 

Tento deň neoslavuje vašu sestru ani zdravotné sestričky.:) Možno ani jeho pôvodný názov nebude veľmi výstižný – “Spomienkový deň” alebo “Deň zamýšľania”. Jedná sa o medzinárodný sviatok priateľstva, ktorý pôvodne začali sláviť skauti a skautky z celého sveta. V tento deň sa totiž narodil v roku 1857 zakladateľ skautingu, sir Robert Baden-Powell. A na skutočných priateľov by sme tiež nemali zabúdať! Aj napríklad len zavolaním alebo napísaním e-mailu či sms.

 

Nemyslite vo februári (len) na seba 

 

Február je mesiacom, kedy by sme nemali myslieť len na seba, ale aj na druhých a nemusí ísť vždy len o zamilovaných. Užívajte si život, žite ho a myslite na druhých. My na vás tiež myslíme, preto sme pripravili časovo obmedzenú zľavu. Od 1. do 10. februára od nás dostanete zľavu 15 % na všetky naše dámske a pánske náramky. Zľavu nájdete na konci článku! :)

 

Valentínská kolekcia by Veronica Biasiol

 

Hviezdny pár českého šoubiznisu Veronica Biasiol a Jakub Yunis pre vás pripravili vlastné valentínsku kolekciu. Urobte radosť svojej láske!

 

Pre ňu by Veronica Biasiol

Dámský korálkový náramek - gold queen of hearts

Dámský korálkový wrap náramek - her heart

Pre neho by Jakub Yunis

Pánský korálkový náramek - king of love

Pánský korálkový wrap náramek - his heart

Zľavový kód

 

MameRadiFebruar